Herkese merhaba!

Çocukların bu dönemde neler yaşadığına, neler düşündüğüne, neleri kafalarına taktığı ve nelere kafa yorduğuna, neleri merak ettiğine ışık tutmak için harika bir projemiz var!

Wonder Ponder’ın İspanyolca ve İngilizce konuşan çocuklar için hazırladığı “EVDE KALIRKEN KENDİMLE RÖPORTAJ” projesini görünce çocuklar için bu süreci düşünmek adına harika bir fırsat olduğunu düşündüm. Wonder Ponder’ın kurucusu Ellen Duthie’yle görüştüm,  “Projeyi Türkçe konuşan çocuklara da ulaştıralım mı?” dedim ve ortaya bu harika işbirliği çıktı.

Farklı yaşlarda çocuklar yazıyla, ses kaydıyla veya resimle katılabilir. Kendi kendine yapmak isteyenler kendileri, daha küçük çocuklar burada paylaştığımız sorular yardımıyla aileleriyle konuşarak projeye katılabilir. Hem çocuklar ve gençler konuyla ilgili düşünme olanağı bulur hem bizim bu dönemde çocuklar, gençler neler yaşıyor konusunda bir projemiz olur. Türkçe gönderilenleri İngilizce’ye çevirmek işi bende, röportajları yollamak sizde :).

MERAK EDİYORUM, EVDE KALIRKEN KENDİMLE RÖPORTAJ bir Wonder Ponder projesi ve Philotopia işbirliğiyle Türkçe konuşan çocuklarla buluşuyor. Corona virüs ve sonuçlarını merak eden ve düşünen, kısıtlama altındaki genç sesler için nefes alacak bir alan yaratmak istedik. 5 ile 18 yaş arasındaki insanları corona virüs krizi ve sonuçları konusunda ses kaydı, yazı veya resim formatında kendiyle röportaj yaparak sorular sormaya ve üstüne düşünmeye davet ediyoruz.

Kendinizle röportajınızı buradaki yönergeler yardımıyla hazırlayabilirsiniz ve ses kaydı, yazı veya resimlerinizi info@wonderponderonline.com adresine konusunu I WONDER şeklinde yazarak (İngilizve/İspanyolca olarak) veya Türkçe röportajlarınızı tugce@philotopia.com adresine konusuna MERAK EDİYORUM yazarak gönderebilirsiniz.

Yönergeleri buradan indirebilirsiniz. 

Şu ana kadar gönderilen röportajları dinlemek, okumak veya bakmak için www.wonderponderonline.com u ziyaret edebilirsiniz.

Categories:Yazılar
Published on :Posted on

Post your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *